Overall 2017

Wienerachter 2017 Result – Overall
Team Class Total Nat
1 Grasshopper Club Zürich/See Club Zürich Senior, M8+ 14:15 SUI
2 Györ Atletikai Club – Révesz Senior, M8+ 14:23 HUN
3 Wiener RC Pirat Senior B, M8+ 14:33 AUT
4 Duna Sport Klub Masters C, M8+ 15:04 HUN
5 Viribus Unitis matmaker – Linzer RV Ister Masters C, M8x+ 15:08 AUT
6 HAVK Mladost – Mladi vereani Masters A, M8+ 15:09 CRO
7 ARMIDA 3 – Società canottieri Armida Turin Masters A, M8+ 15:14 ITA
8 Wiener RK Donau Masters C, M8x+ 15:30 AUT
9 X8 Vienna – 1.WRC Lia / Wiener RC Pirat / URV Pöchlarn Masters B, MIX8+ 15:35 AUT
10 1. Wiener RC LIA Masters C, M8x+ 15:44 AUT
11 Wiener RC Pirat Masters B, M8+ 15:46 AUT
12 Steiner Ruder Club Senior, MIX8x+ 15:51 AUT
13 Wiener RK Donau Senior Senior, M8+ 15:57 AUT
14 HAVK Mladost Masters B, MIX8+ 16:04 CRO
15 Linzer RV Ister Senior, MIX8x+ 16:04 AUT
16 Donau Universität Krems Senior, MIX8+ 16:07 AUT
17 Ruderverein Normannen Masters F, M8+ 16:15 AUT
18 Universität Wien Senior, W8+ 16:41 AUT
19 Wiener RC Pirat Senior, MIX8x+ 16:47 AUT
20 Wiener RC Pirat Senior, W8+ 16:48 AUT
21 Ruderklub am Wannsee e.V. Masters E, W8+ 16:58 GER
22 Ruderverein Normannen Masters E, MIX8x+ 17:02 AUT
23 HAVK Mladost/VK Jarun Croatia Masters F, M8+ 17:04 CRO
24 RaW Berlin e.V./Neuköllner RC Berlin e.V./1. WRC LIA Masters B, W8+ 17:07 GER
25 Wiener RV Donauhort/ALE/DBU/VST Masters C, W8x+ 17:08 AUT
26 Der Hamburger und Germania Ruder Club Masters G, M8+ 17:12 GER
27 Golden Girls  & Boys – Wiener RC Pirat/Steiner RC/RV Ellida Masters E, MIX8x+ 17:18 AUT
28 ARMIDA 4 – Società canottieri Armida Turin Masters D, MIX8+ 17:32 ITA
29 Der Hamburger und Germania Ruder Club Masters E, MIX8+ 17:38 GER
30 Wiener RK Donau Masters C, MIX8x+ 17:41 AUT
31 ARMIDA 1 – Società canottieri Armida Turin Masters E, M8+ 17:47 ITA
32 ARMIDA 2 – Società canottieri Armida Turin Masters C, M8+ 18:04 ITA
33 1. Wiener RC LIA Masters E, W8x+ 18:06 AUT
34 ARMIDA 6 – Società canottieri Armida Turin Masters D, MIX8+ 18:11 ITA
35 Akademischer RV Leipzig (Herzzentrum Leipzig) Masters C, M8+ 18:24 SUI
36 Combination Crew: Reale Circolo Canottieri Tevere Remo Masters G, M8+ 18:41 ITA
37 Combination Crew: Tiber Rowing C.C. Masters E, W8+ 18:43 ITA
38 ARMIDA 5 – Società canottieri Armida Turin Masters D, W8+ 18:45 ITA
39 University of Zagreb Senior, W8+ 19:05 CRO